Oferta
Dzięki stabilizacji gruntu można w prosty sposób poprawić jego właściwości fizyczne i mechaniczne zwiększając w efekcie nośność, trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Stabilizację gruntu stosujemy w budownictwie drogowym, kolejowym oraz przy budowie fundamentów aby zapewnić jak sama nazwa wskazuje – stabilne podłoże dla infrastruktury. Dzięki temu działaniu możliwe jest wykorzystanie gruntów o słabych parametrach do celów budowlanych, co przekłada się na oszczędności i mniejsze ingerencje w środowisko.
Polega na dodaniu do gruntu materiałów takich jak cement, specjalistyczne spoiwa drogowe, wapno, popioły lotne, polimery czy dodatkowo środki jonowymienne w celu poprawy właściwości podłoża. Substancje te wiążą cząstki gleby, wypełniają pory i zmieniają jej właściwości, co poprawia wytrzymałość i nośność podłoża. Dodatkowo zmniejsza podatność gruntu na wilgoć i osiadanie, co jest istotne w budownictwie. Umożliwia także wykorzystanie trudniejszych gruntów, obniżając koszty budowy.
Polega na poprawie właściwości mechanicznych podłoża poprzez odpowiednie zagęszczenie gruntu, co zwiększa jego wytrzymałość. Kluczowym elementem jest zaprojektowanie właściwego składu granulometrycznego, czyli odpowiednia mieszanka gruntu rodzimego i materiału doziarniającego, co pozwala na uzyskanie bardziej trwałego i stabilnego podłoża. Proces obejmuje również wymieszanie tych materiałów, ich formowanie (np. wyprofilowanie) oraz intensywne zagęszczenie, które skutkuje trwałym wzrostem wytrzymałości gruntu.
Dojeżdżamy do klientów na miejsce wykonywanej usługi - w zależności od potrzeb projektu indywidualnie dobieramy najlepszą metodę stabilizacji.
Posiadamy własny sprzęt do usług stabilizacji podłoża, niezależnie od tego, jaki rodzaj stabilizacji jest konieczny. O nic nie musisz się martwić.
Dostosujemy czas realizacji do Twoich potrzeb tak, aby podłoże było odpowiednio przygotowane do dalszych postępów budowlanych.
Skontaktuj się z nami